Alfa Romeo Giulia
GENEL BAKIŞ
YENİ BİR ÇAĞ! YENİ BİR ALFA ROMEO!
Kurulduğu günden beri Alfa Romeo’nun araç tasarımına yaklaşımı daima eşsiz ve tamamen orijinal olmuştur. Bu nokta, tasarım ve tutkunun, ileri teknoloji aşkı ve duyguları harekete geçiren güçlü bir içgüdünün kesişimidir. Bugün Alfa Romeo, sürücünün bir kez daha tasarımın odağında olduğu bir geleceği tanıtarak tarihinde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. İşte karşınızda Yeni Alfa Romeo Giulia.
Alfa Romeo Giulia
STİL
TUTKU ATEŞLERİNİ TEKRAR YAKIN
Alfa Romeo buna “anlamlı güzellik” adını vermiştir. Her bir ayrıntı Yeni Giulia’nın performansının altını çizen ve aerodinamiğini geliştiren hacimli bir tasarım oluşturmak için mekanik açıdan özenle şekillendirilmiştir. Tasarımda drama yer yoktur, fakat her bir seçim bir araç tutkunu için son derece dramatiktir. Benzersiz tarzı sayesinde, özgün Alfa Romeo ruhunu geri getirmiş ve “anında klasik” bir esere dönüşmüştür.
Alfa Romeo Giulia
DIŞ DONANIMLAR
KUSURSUZ ALFA ROMEO
Efsanevi “trilobe” markanın tutkunları için cezbedici bir çağrıdır. İşte Alfa Romeo tarzı. Giulia’yı şekillendiren tarz. Dengeli ağırlık dağılımı ve arkadan itiş özelliği ile iki aks arasında yer alan motoru ve mekanizması tüm gücünü yola yansıtmasını sağlıyor. Onun özü, güç ve harekettir.
Alfa Romeo Giulia
KİŞİYE ÖZEL KABİN
KISACA SÜRÜCÜ ODAKLI
Yeni Giulia’nın kokpiti sürücüyü tüm ergonomik özelliklerinin merkezine koyacak şekilde tasarlanmıştır. Uyumlu, görünmez insan-makine hattı gösterge paneli, odometre, vites kutusu ve direksiyon simidi üzerinde tam kontrol sağlar. Her bir unsur form, fonksiyon ve güzelliğin tüm duyuları hedef alan aynı yoğun deneyimin bir parçası olduğu eşsiz İtalyan Tarzı ile geliştirilmiştir.
Alfa Romeo Giulia
EŞSİZLİK
İTALYA’DA GELİŞTİRİLMİŞ VE ÜRETİLMİŞTİR
İtalyan tasarım yaklaşımı sadelik, malzeme kalitesi ve tutkulu ustalığı bir araya getirmektedir. Sürücünün koltuğa oturduğunda hissedeceği ilk şey malzeme seçiminin oluşturduğu kalite hissi olacaktır:
Giulia’nın kabini, malzeme kombinasyonlarıyla göz alıcıdır: Gerçek ahşap, doğal ceviz ya da meşe yüzeyler, Nappa deri koltuklar. Direksiyon en kaliteli deri ile kaplıdır ve benzersiz bir detay içerir: her sürüşte, Yeni Alfa Romeo Giulia'ya olan gerçek sevginizi tutuşturan start tuşu. Giulia, tüm duyulara hitap eden heyecanlı bir deneyim sunar.
Alfa Romeo Giulia
TEKNOLOJİ
İNOVATİF DUYGULAR GELİŞTİRMEK
Yeni Giulia güvenlik ve yeni nesil bilgi–eğlence sistemi için son teknolojiye sahip olsa da, gereksiz eklentiler geride bırakılmıştır. Araçtaki tüm kontrollerin anlaşılması ve kullanımı kolaydır. Bu da sürücünün tüm dikkatini mükemmel bir insan-makine ilişkisi kapsamında emniyetli bir şekilde yola ve sürüşe verebilmesini sağlar: bu sayede araç ile sürücü arasındaki bağlantı herhangi bir sınır tanımaz.
Alfa Romeo Giulia
GÜVENLİK
EMNİYET VE HEYECAN STANDART OLARAK MEVCUTTUR
Yeni Alfa Romeo Giulia, kendi segmentinde fren sisteminin işlevlerini stabilite kontrolünün işlevleriyle birleştiren ve yenilikçi elektromekanik cihazla donatılan ilk sedandır.
Son derece hassas fren pedalı sayesinde, ABS, frenleme esnasında oluşabilecek titreşimleri ortadan kaldırır. Güçlü ve hızlı bir şekilde devreye girer. Aracı, 100 km/s hızdayken yalnızca 38,5 metrelik bir mesafede durdurur.
Alfa Romeo Giulia
ENTEGRE FREN SİSTEMİ (IBS)
OTOMOTİV PİYASASI İÇİN DÜNYA ÇAPINDA PRÖMİYER
Yeni Alfa Romeo Giulia, kendi segmentinde fren sisteminin işlevlerini stabilite kontrolünün işlevleriyle birleştiren bu yenilikçi elektromekanik cihazla donatılan ilk sedandır.Son derece hassas fren pedalı sayesinde, ABS frenleme esnasında oluşabilecek titreşimleri ortadan kaldırır. Güçlü ve hızlı bir şekilde devreye girer. Aracı, 100 km/s hızdayken yalnızca 38,5 metrelik bir mesafede durdurur.
Alfa Romeo Giulia
BİLGİ – EĞLENCE SİSTEMİ
BİR İNSAN – MAKİNE BİLEŞİMİ
Giulia ile sürücüsünün arasındaki bağ sınır tanımaz. Bunu kabin teknolojisi mümkün kılar: Kabin teknolojisine Döner Pad kumandalı yeni nesil bilgi-eğlence sistemi, DAB radyo, üç boyutlu yüksek çözünürlüklü haritaları bulunan Alfa™ Connect 3D Nav, 8,8” orta ekran ve 7” TFT ekran dahildir. Harman Kardon* Ses Sistemi’nin mükemmel kalitesi sayesinde Giulia’nın direksiyonundayken hissettiğiniz duygular daha da yoğunlaşır. 900 W gücünde, 14 hoparlör (bir subwoofer dahil), 12 kanallı amfi ve Logic 7® teknolojisi. Etkileyici ses kalitesiyle heyecan verici bir dijital çevre ses sistemi. Giulia’da ses, ayrı bir parça gibidir.
*Veloce ve QV versiyonlarında standart
Alfa Romeo Giulia
GÜÇ AKTARMA
YENİ BİR DUYGUNUN KALBİNDE
Alfa Romeo Giulia’nın her bir ayrıntısı verimlilik açısından da en iyi performansı sağlayacak şekilde tasarlandı. Hepsi turbo-şarj özelliğine sahip olan ve tamamen alüminyumdan yapılan motorlar, benzeri görülmemiş dengede bir güçle çevreye saygı gösteriyor. 2,0 benzinli motorun 8 vitesli otomatik şanzıman seçeneği 200 ve 280 beygir gücü ile alternatif sunuyor. Giulia ile duygular da öncü konumunda.
Alfa Romeo Giulia
DİNAMİZM
SÜRÜŞ KEYFİNDEN SIFIR ÖDÜN
Gerçek bir Alfa Romeo geliştirmek, ödün vermeyen ve emniyetli bir sürüş deneyimi sağlayan bir araç geliştirmek demektir.
Yeni Giulia yalnızca dinamik performans sağlayan bir sedan değildir, tutku ve heyecan da yaşatır. Bu duygular mekanik özellikleri sayesinde elde edilmektedir: arkadan itiş platformu, optimal ağırlık dağıtımı, son teknoloji süspansiyon tasarımı ve özel güç/ağırlık oranı
Alfa Romeo Giulia
ARKADAN İTİŞ (RWD)
DİNAMİZM ÜSTÜNDE DENGELENMİŞ HEYECAN
Arkadan itişe dönülmesi ve hassas direksiyon kontrolü sayesinde sportiflikle konfor saf sürüş zevki için en iyi şekilde sentezlenebilmiştir. Gücün tamamı gövde boyunca sağlanan optimum ağırlık dağılımı sayesinde yola aktarılmaktadır.
Alfa Romeo Giulia
YENİ ALFA™ LINK SÜSPANSİYONLAR
ALFA ROMEO YOL TUTUŞUNU HİSSEDİN
Yeni Giulia yeni patentli Alfa Link™ süspansiyon sistemi ile donatılmıştır. Yol tutuşu, yeni Alfa™ Link Süspansiyon ile garanti altına alınmıştır. Ön tarafta, yarı-elektronik yön tayin aksına sahip yeni çift üçgen kollu sistem, en zorlayıcı virajlarda bile tekerlekleri yola dik tutar. Arka tarafta ise dört buçuk kollu Multilink sistemi sayesinde, bozuk yollarda bile virajdayken üstün seviye yatay tutuşla mümkün olan en iyi konfor sağlanır. Kompaktlığı sayesinde arka tarafta yolculara azami alan kalır.
Alfa™ Aktif Süspansiyon sistemi, süspansiyonları sürüş koşullarına ve Alfa™ DNA kullanılarak seçilen moda göre dinamik olarak ayarlar. Bu teknoloji, amortisörlerin daha konforlu bir sürüş için yumuşamalarını ya da sportif bir sürüşte hassas olmaları için sertleşmelerini sağlar.
Alfa Romeo Giulia
ALFA ™ DNA
SEYAHATİ YOLCULUĞA DÖNÜŞTÜRÜN
Yeni Alfa™ DNA’sı sayesinde Giulia, dinamik tepkileri çeşitlendirebilir, bunları sürüş tarzınıza ve seyir koşullarınıza göre özelleştirebilir. Dinamik (Dynamic): Performansı ve hassaslığı artırır. Direksiyon keskinleşir, frenler hassaslaşır ve elektronik kontrol sistemleri sportif bir sürüşe olanak tanır.
Doğal (Natural): Şehir sokakları ve otobanlar için idealdir. Dinamik davranış, konfor ve verimliliğe göre ayarlanır. Gelişmiş Verimlilik (Advanced Effeciency): Enerji tasarrufunu en yüksek seviyeye çıkarmanızı ve salınım seviyelerini en düşük seviyeye indirmenizi sağlayan yeni mod.
Alfa™ DNA, Alfa™ varsa Aktif Süspansiyon ile de etkileşime girer: Amortisörler istenen sürüş tarzına adapte olarak sportif bir sürüş için sertleşir ya da daha konforlu bir sürüş için yumuşar.
Alfa Romeo Giulia
VERİMLİLİK
MİNİMUM AĞIRLIK İÇİN DOĞAL TASARIM
Yeni Giulia, ultra-hafif malzemelerin yaygın bir şekilde kullanılması sayesinde harika bir güç/ağırlık oranına sahip olacak şekilde tasarlanmıştır: Tahrik şaftı için karbon fiber ve kaporta, kapı, motor, süspansiyon ve fren kaliperleri için alüminyum kullanılmıştır. Bu seçimler sayesinde çok daha yüksek bir verimlilik ve daha iyi sürüş dinamikleri elde edilip, yakıt tüketimi ve emisyonda belirgin bir düşüş sağlanır.
Alfa Romeo Giulia
AERODİNAMİK ÖZELLİKLER
RÜZGAR TARAFINDAN TASARLANDI
Yeni Giulia aerodinamik geliştirme çalışmalarında gösterilen kararlılık ile rüzgar tünelinde yapılan kapsamlı çalışmalar sayesinde 0,25 seviyesinde bir Cd değerine sahiptir. Özellikle de gövde altı koruması ile dağıtıcı aracın altındaki hava akışını ve arkadaki aerodinamik akış yönetimini geliştirir ve bu sayede türbülansları azaltıp daha yüksek bir dinamik verim sağlar.